Aktualności - Witamy na stronie DPS Limanowa

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wsparcie dla DPS

Poszukujemy lokalnego koordynatora zbiórek na rzecz Naszej Placówki!
Uprzejmie informujemy, że przystąpiliśmy do ogólnopolskiego systemu
https://www.wsparciedlaszpitala.pl/ przygotowanego bezpłatnie przez naukowców i programistów. Na stronie znaleźć można informacje o naszych aktualnych potrzebach w tym trudnym czasie, a także zadeklarować pomoc.
Poszukujemy osoby, która byłaby gotowa podjąć się roli Koordynatora lokalnego. To osoba, która w systemie WsparcieDlaSzpitala.pl jest łącznikiem między Darczyńcami a placówką. Koordynator organizuje lokalne zbiórki, zbiera produkty i przekazuje je w imieniu Darczyńców placówce. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby się zaopiekować Naszą placówką, prosimy o wypełnienie zgłoszenia na stronie:
https://www.wsparciedlaszpitala.pl/koordynator/

Zachęcamy do obejrzenia krókiego materiału wideo, który tłumaczy, na czym polega rola Koordynatora lokalnego:
https://youtu.be/nBA8os_7MyU
Z kolędą na ustach...

Okres kolędowania zakończyliśmy koncertowo. Byliśmy na imprezie integracyjnej zorganizowanej przez DPS w Mszanie Dolnej, gdzie oprócz wspólnego śpiewania mieliśmy okazje tańczyć i słuchać muzyki na żywo! Było naprawdę super :) Dziękujemy za zaproszenie.
Nieisieni na fali kolędowej melodii zorganizowaliśmy Dzień Kolędowania u nas w Domu. Odwiedził nas Pan Ignacy z akordeonem i śpiewaliśmy wszyscy, ile sił w płucach.

Wizyta Duszpasterska

Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i błogosławieństwo. Tradycyjnie, w styczniu, mieliśmy "księdza po kolędzie". Wspólna modlitwa, kolędy i czas spędzony razem pozwoliły na chwilę oderwać się od codzienności.

Styczeń 2020


... i po Świętach

Dziękujemy dzieciakom, młodzieży i nauczycielom ze Szkół Podstawowych w Zasadnem, w Kaninie i w Młynnem oraz Zespołowi Consonans z Zespołu Szkoł nr 1 w Limanowej za odwiedziny, niesamowitą energię i piękne, ręcznie robione kartki świąteczne oraz upominki. Najbardziej jednak cieszy to, że zawsze o nas pamiętacie. Życzymy powodzenia i zapraszamy ponownie.

Grudzień 2019

Wigilia 2019

W ten Wigilijny Wieczór łamiemy się opłatkiem ze wszystkimi i życzymy zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Dziękujemy za pyszną wieczerzę i wspólne kolędowanie.

24.12.2019

Coraz bliżej Święta...

Kartki świąteczne zostały wysłane, ozdoby zrobione, teraz drobne prace porządkowe i jesteśmy gotowi do Świąt. Byli już nawet u nas kolędnicy, ale o tym już po Świętach.

Grudzień 2019

Mikołajki

W tym roku Święty Mikołaj przybył do nas z Aniołem. Mimo, że Diabeł próbował pokrzyżować im plany wszystkie prezenty zostały rozdane. Tradycji stało się za dość. Dziękujemy :)

6.12.2019

Andrzejki 2019

Andrzejkowe Szaleństwo już za nami. Oprócz wspólnej zabawy w naszym Domu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w imprezie zorganizowanej przez DPS w Kasinie Wielkiej. Dziękujemy serdecznie za wspaniałą zabawę.


27.11.2019

Terapia zajęciowa

Codzienne spotkania przy kawie i terapia zajęciowa to już tradycja w naszym Domu. Wspólnie spędzamy czas, poznajemy swoje historie i pomagamy sobie wzajemnie. Niektórzy grają w karty, inni oglądają telewizję, pozostali tworzą ozdoby i kartki świąteczne. Dzięki takim zajęciom jesień nam nie straszna!

Listopad 2019


Jesień na folwarku

Byliśmy w Łętowni! To już tradycja, że jesienią jedziemy do DPS w Łętowni i bawimy się z zaprzyjaźnionymi Domami. Jak zawsze było pyszne jedzenie, niesamowita atmosfera i muzyka na żywo. Można było tańczyć i śpiewać a piękna pogoda dodatkowo sprzyjała świetnym nastrojom. Dziękujemy za zaproszenie i polecamy się na przyszłość.

23.10.2019

"Złota polska jesień" w Gorlicach

Tegoroczna jesień nas rozpieszcza, jest słonecznie i ciepło. Dokładnie tak wygląda "złota polska jesień" i pod takim hasłem odbyła się zabawa integracyjna w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach, przy ul. Michalusa. Wzięliśmy w niej udział i nie żałujemy! Było naprawdę wesoło i spotkaliśmy mnóstwo znajomych z zaprzyjaźnionych Domów - jesień życia też może być kolorowa. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, świetną zabawę i piękne prezenty.  

17.10.2019

Jesienne grilowanie

Jesień w pełni - pięknie, ciepło, kolorowo. Skorzystaliśmy z takiej pogody i zrobiliśmy grila przed domem. Jak zawsze było pysznie i wesoło.

16.10.2019

Impreza w Zbyszycach

Wzięliśmy udział w integracyjnym spotkaniu w Zbyszycach. "Jesienny specjał" to temat głównego konkursu, w którym uczestniczyliśmy. Dyrektorzy również mieli okazję się wykazać w specjalnie dla nich przygotowanej zabawie. Gratulujemy poczucia humoru i dystansu do siebie. Dziękujemy za zaproszenie, piękne nagrody i niezapomnianą atmosferę.

10.09.2019

Wycieczka

Pogoda taka, że żal nie korzystać!Byliśmy w Szczawnicy i w Niedzicy. Taka odmiana dobrze nam zrobiła, przepiękne widoki i pozytywna atmosfera zdecydowanie dobrze na nas wpłynęły. Takie dni to my lubimy.

29.08.2019

Na Łysej Górze

Ostatni dzień lipca spędziliśmy na Łysej Górze. Podziwialiśmy piękne widoki i w radosnej atmosferze spędziliśmy czas. W ostatniej chwili zdążyliśmy uciec przed ulewą.

31.07.2019

Ognisko

Skorzystaliśmy z pięknej pogody i wybraliśmy się na Zalesie. Było ognisko i kiełbaski. Czas spędzony wśród drzew i zieleni był naprawdę przyjemny. Oby więcej takich dni!

Czerwiec 2019

Zakończenie maja

Nabożeństwo Majowe tym razem odbyło się na jadalni. Ostatnią majówkę zaspiewaliśmy z uczestnikami ŚDS w Limanowej. Jak zawsze bardzo dziękujemy i oczywiście zapraszamy ponownie.

31.05.2019

XIII Konkurs Prac Terapii Zajęciowej

28 maja br. po raz trzynasty spotkaliśmy się w ramach organizowanego przez nasz Dom Konkursu. Tym razem przyświecało nam hasło: Eko ogródek owoce i warzywa w twórczości mieszkańców DPS. W imprezie udział wzięli mieszkańcy wraz z opiekunami i dyrektorzy zaprzyjaźnionych domów. Przygotowane prace związane z tematem imprezy były różnorodne, kolorowe i piękne. Bardzo trudno było wyłonić jednego zwycięzcę, dlatego komisja postanowiła wyróżnić po jednej pracy z każdego domu. Dyplomy wręczyli: Pani Agata Zięba - Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, Pan Wojciech Włodarczyk - Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Pani Dorota Stanisławczyk - Przewodnicząca Komisji Pomocy Społecznej, Pan Marian Morański - były dyrektor DPS w Nowym Sączu i Pani Małgorzata Szafrańska - dyrektor naszego domu. Oprócz głównego, tytułowego konkursu odbyły się zabawy z nagrodami zarówno dla dyrektorów, jak i dla zaproszonych mieszkańców i opiekunów.
Wśród zaproszonych gości byli:

 • Pani Agata Zięba Wicestarosta Powiatu Limanowskiego

 • Pan Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego

 • Pani Monika Nawalaniec Dyrektor PCPR w Limanowej  

 • Pani Wanda Marek Zastępca Dyrektora PCPR w Limanowej

 • Pani Dorota Stanisławczyk Przewodnicząca Komisji Pomocy Społecznej

 • Przedstawiciele TZMO S.A.

Konkurs odbył się dzięki hojności sponsorów:

 • Apteka Jakub Tokarz

 • TZMO Toruń

 • Pralnia „ESTETA”

 • POLISA ŻYCIE

 • Zakład Deratyzacji Michalik Krynica

 • Hurtownia „Biedroń”

 • ORTO-MED. Kowal

 • Zakłady Mięsne „Szubryt”

 • Zakład Produkcji Gastronomicznej „Kulinar”

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Limanowa

 • Ferma Drobiu Stara Wieś A. Górka

 • FHU Mariusz Mól Limanowa

 • Zakład Piekarski „Grzyb”

 • Art. papiernicze & biurowe „KAJET”

 • Firma „PŁAWECKI” sprzedaż owoców i warzyw

 • Gospodarstwo Sadownicze Wicenty Krzyżak Żmiąca

 • PPL Koral

Serdecznie dziękujemy sponsorom i wszystkim gościom, którzy aktywnie wzięli udział w XIII Konkursie Prac Terapii Zajęciowej.


Terapia zajęciowa

Kolorowo, radośnie i przede wszystkim wspólnie spędzamy czas na zajęciach terapii. Kolorowanki pozwalają nam oderwać się od codziennych trosk, usprawniamy w ten sposób ręce i pobudzamy wyobraźnię. Podobnie segregowanie klocków - wpływa pozytywnie na funkcje poznawcze. Pomysłów i okazji nigdy nie brakuje - po ozdobach choinkowych przyszedł czas na ozdoby i kartki wielkanocne. Dodatkowo pyszna kawa i rozmowy pozytywnie wpływają na nasz nastrój.


Sylwester

Przy symbolicznej lampce szampana podziękowaliśmy sobie za cały stary rok i życzyliśmy sobie szczęśliwego nowego, 2019 roku. Wszystkiego Dobrego!

31.12.2018
 
 
 
 
 


1  2  3  4  5  6

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego