Aktualności_2 - Witamy na stronie DPS Limanowa

Idź do spisu treści

Menu główne:

Terapia zajęciowa

Kolorowo, radośnie i przede wszystkim wspólnie spędzamy czas na zajęciach terapii. Kolorowanki pozwalają nam oderwać się od codziennych trosk, usprawniamy w ten sposób ręce i pobudzamy wyobraźnię. Podobnie segregowanie klocków - wpływa pozytywnie na funkcje poznawcze. Pomysłów i okazji nigdy nie brakuje - po ozdobach choinkowych przyszedł czas na ozdoby i kartki wielkanocne. Dodatkowo pyszna kawa i rozmowy pozytywnie wpływają na nasz nastrój.


Sylwester

Przy symbolicznej lampce szampana podziękowaliśmy sobie za cały stary rok i życzyliśmy sobie szczęśliwego nowego, 2019 roku. Wszystkiego Dobrego!

31.12.2018
Wigilia

Wspólnie odmówiliśmy modlitwę, podzieliliśmy się opłatkiem i w życzliwej, spokojnej atmosferze zasiedliśmy do kolacji wigilijnej. Wesołych Świąt dla wszystkich!

24.12.2018Występ uczniów ze Szkoly Podstawowej w Młynnem

Mieliśmy rozśpiewaną wizytę dzieci ze Szkoły Podstawowej z Mlynnego. Bardzo podobały nam się kolędy i pastorałki w Waszym wykonaniu. Serdecznie dziękujemy za wprowadzenie wspaniałej, świątecznej atmosfery.

19.12.2018


Mikołajki

Mikołajki to jeden z tych dni, kiedy na chwilę można zapomnieć o wieku, chorobach i codziennych zmartwieniach. Znowu każdy z nas przez moment może poczuć beztroskę i radość, które towarzyszą wręczaniu i przyjmowaniu symbolicznych prezentów. Dziękujemy dzieciakom, które przyjechały do nas aż z Zasadnego, z pięknym występem. Dzięki Wam mieliśmy dwóch Mikołajów, czyli podwójną okazję do świętowania i podwójną radość.

6.12.2018


Andrzejki

Jak Andrzejki to impreza. Przebierańce, śpiewy, tańce... i pyszne przekąski. Dużo uśmiechu i oderwanie od codzienności sprawiły, że to był naprawdę udany dzień.

Listopad 2018


15-lecie istnienia DPS w Kasinie Wielkiej

To już 15 lat istnienia Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej! Dziękujemy za zaproszenie, świetnie się bawiliśmy. Gratulujemy jubileuszu i życzymy wszystkiego dobrego na kolejne lata.

28.11.2018


100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - występ dzieci z Przedszkola Kubuś Puchatek


Cieszymy się bardzo, że przedszkolaki pamietały o nas w rocznicę tak ważnego wydarzenia. Dzieciaki pięknie śpiewały i recytowały, gratulujemy talentów a Paniom nauczycielkom serdecznie dziękujemy za pracę, jaką wkładacie w nauczanie najmłodszych.

6.11.2018


Występ uczestników ŚDS w Limanowej

Dzięki rozśpiewanym odwiedzinom Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej bardzo miło spędziliśmy dzień. Znajome melodie przyjemnie przeniosły nas w czasie a wspólne śpiewanie dało nam dużo radości. Zapraszamy ponownie.

9.10.2018


Wycieczka do zoo

Od dawna planowaliśmy tą wyprawę i udało się. Wybraliśmy się do krakowskiego zoo. Oprócz wcześniej już widzianych zwierząt mieliśmy okazję zobaczyć między innymi żyrafy, które zaskoczyły nas swoją wysokością. Małpy jak zawsze dały popis zwinności a pawie dumnie prezentowały swoje ogony. Piękna pogoda i dużo wrażeń sprawiły, że ten dzień na pewno możemy zaliczyc do udanych.  

19.09.2018


Spartakiada w Szczyrzycu

Początek września już po raz kolejny należy do Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu, bo właśnie wtedy co roku odbywa się tam Spartakiada. Nie mogło nas tam zabraknąć. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, bo spędziliśmy z Wami wspaniały dzień. Zdrowa, sportowa rywalizacja dodała nam energii na długo.

6.09.2018

Wizyta Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mirosława Gucwy

Mieliśmy zaszczyt gościć księdza biskupa Mirosława Gucwę, który 30 sierpnia odwiedził nasz Dom. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy o Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie ksiądz Mirosław  od wielu lat jest misjonarzem a od niedawna pełni funkcję biskupa diecezjalnego Bouar.
Ksiądz biskup udzielił nam błogosławieństwa. Bardzo dziękujemy za pamięć, modlitwę i ciepłe słowa.

30.08.2018


Letnie Spotkanie Integracyjne w Gorlicach

Mieliśmy przyjemność wziąć udział w corocznym Letnim Spotkaniu Integracyjnym w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach. Kosze z plonami ziemi jak zawsze zachwycały a pierogi smakowały przepysznie! W tym roku przygotowaliśmy pierogi ze szpinakiem i z sosem czosnkowym. Dziękujemy za zaproszenie.

28.08.2018


Letnie grilowanie

Korzystając z pięknej, sierpniowej pogody zorganizowaliśmy grilla przed naszym domem. Było pyszne jedzonko, przyjazna atmosfera, mnóstwo śmiechu i wesoła muzyka.

Sierpień 2018


"Cuda, wianki..." w Klimkówce

Tegoroczne lato rozpoczęliśmy Spotkaniem Świętojańskim w zaprzyjaźnionym Domu w Klimkówce. Impreza pod tytułem „Cuda-wianki” odbyła się we wspaniałej atmosferze a dzięki pięknej pogodzie świetnie bawiliśmy się pod gołym niebem. Wszyscy goście prezentowali kwiaty paproci, przygotowane w ramach terapii zajęciowej, nasz został wyróżniony - dziękujemy bardzo i do zobaczenia :)

21.06.2018


25lecie Domu Pomocy Społecznej w Limanowej

Dnia 22 maja 2018 roku obchodziliśmy
jubileusz 25
lecia istnienia naszego Domu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą poprowadził i kazanie wygłosił ks. Prałat dr Wiesław Piotrowski. Po Mszy Świętej rozpoczęła się część oficjalna, którą otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Szafrańska witając zaproszonych gości i dziękując im za przybycie i wieloletnią współpracę, wsparcie oraz życzliwość. Jubileuszowe życzenia dla pracowników
i mieszkańców na ręce Pani Dyrektor złożyli:

Wicestarosta Powiatu Limanowskiego Pan Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Pan Władysław Bieda, Zastępca Wójta Gminy Limanowa Pan Marian Mąka, Członek Zarządu Powiatu Pan Wojciech Włodarczyk, Pani Wiktoria Zelek, Pan Jan Cina, ks. Władysław Pasiut.
Po części oficjalnej młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej zaprezentowała specjalnie przygotowany program artystyczny opracowany przez nauczycieli: Panią Annę Biedroń, Panią Iwonę Bulandę, Pana Leszka Mordarskiego. Pierwsza część programu pod tytułem „Anioły to ludzie niosący światło” był to wzruszający, skłaniający do refleksji spektakl natomiast druga część to radosny, żywiołowy występ kapeli i tancerzy
w ludowych strojach.


Wśród zaproszonych gości byli:
• Pan Mieczysław Uryga – Wicestarosta Powiatu Limanowskiego
• Pan Wojciech Włodarczyk – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego
• Pan Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa
• Pan Marian Mąka – Zastępca Gminy Limanowa
• Ksiądz Dziekan Prałat Wiesław Piotrowski
• Ksiądz Prałat Władysław Pasiut
• Ksiądz Proboszcz Tadeusz Śmierciak
• Pani Monika Nawalaniec – Dyrektor PCPR w Limanowej
• Pani Wanda Marek – wicedyrektor PCPR w Limanowej
• Pani Aleksandra Malinowska – Kierownik MOPS w Limanowej
• Pani Joanna Rudek – Dyrektor ZS nr 1 w Limanowej
• Pani Wiktoria Zelek – przedstawicielka Fundacji Ziemi Limanowskiej
• Pani Halina Sułkowska – była dyrektor PCPR
• Pan Jan Cina
• Dyrektorzy zaprzyjaźnionych Domów
• Emerytowani pracownicy naszego Domu
• Wieloletnie pracownice naszego Domu
• Przedstawiciele TZMO SA

Uroczystość odbyła się m.in. dzięki hojności sponsorów:
• Apteka Jakub Tokarz
• TZMO S.A.
• Zakłady Mięsne Szubryt
• Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral
• Pralnia „Esteta”
• Piekarnia Tęgoborze
• OSM Limanowa
• ZPG Kulinar – Agnieszka Puch
• Hurtownia wielobranżowa „Biedroń”
• FHU Mól Mariusz
• Kwiaciarnia „Aleja Róż”
• Polisa-Życie
• Tymbark S.A.
Serdecznie dziękujemy wspaniałym gościom, artystom i sponsorom, cieszymy się, że  jesteście z nami.

Druhny z Krakowa

Wspaniałą niespodziankę zrobiły nam Harcerki z Krakowa, które spędzały ferie
w naszej okolicy i postanowiły odwiedzić nasz Dom. Rozśpiewane i radosne spędziły z nami miłe przedpołudnie.
Dziękujemy bardzo.

Luty 2018

Spotkanie z Przedszkolakami

Wspólnie z dziećmi z Przedszkola Kubuś Puchatek pożegnaliśmy okres świąteczny. Dziękujemy za radość, z jaką do nas przyszliście oraz za piękny występ i wspólne kolędowanie.

Luty 2018

Styczeń 2018 w naszym Domu

Nowy Rok rozpoczęliśmy koncertowo dzięki Chórowi Emerytowanych Nauczycieli
z Limanowej. Śpiewająco przebiegły również odwiedziny uczestników limanowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy.
W styczniu odwiedziły nas też dzieci z Przedszkola nr 2 w Limanowej i ze Szkoły Podstawowej w Zawadce. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i że zawsze o nas pamiętacie.

Styczeń 2018

Sylwester 2017

Przy lampce szampana pożegnaliśmy stary rok. Były życzenia i kolędowanie, oby kolejny rok przyniósł nam dużo spokoju i radości i tego życzymy wszystkim :)

Kolędowanie grudzień 2017

Mieliśmy gości, dużo utalentowanych gości. Odwiedzili nas: młodzież z zespołem Consonans, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Młynnem oraz dzieci i młodzież
z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej.
Zostaliśmy obdarowani pięknymi kartkami zdobionymi przez dzieci. Dzieci i młodzież włożyły dużo wysiłku w przygotowanie się do występów i opłaciło się, bo naprawdę wszystko wszystkim bardzo się podobało, zwłaszcza kolędy i przyśpiewki.
Dziękujemy serdecznie i gratulujemy talentów :)

Wigilia 2017

Tradycyjnie zebraliśmy się wszyscy przy wigilijnym stole. Przed kolacją, jak co roku, pomodliliśmy się i wysłuchaliśmy fragmentu z Pisma Świętego.
Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i połamaliśmy się opłatkiem. Kolacja bardzo nam smakowała.
Po kolacji wspólnie kolędowaliśmy przy dźwiękach akordeonu.

Mikołajki 2017

W tym roku mieliśmy dużo szczęścia! Mikołaj odwiedził nas dwa razy.
Oprócz paczek dostaliśmy najpiękniejszy prezent od dzieci z Zasadnego,  przyjechały do nas z daleka, pięknie wystąpiły a na koniec rozdały nam własnoręcznie robione kartki świąteczne.
Bardzo dziękujemy, to była naprawdę udana i miła wizyta :)

Andrzejki 2017

Obchodziliśmy już Andrzejki, nawet dwa razy! Pierwsza impreza odbyła się 23 listopada w zaprzyjaźnionym Domu w Kasinie Wielkiej. Zabawa była bardzo udana, tańczyliśmy, jedliśmy i śmialiśmy się do późnego popołudnia.
Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.
Balowanie zaczęło się na dobre, bo 28 listopada zorganizowaliśmy nasze własne Andrzejki. Były: tańce i śpiewy, muzyka z głośnika i granie na żywo, picie i jedzenie oraz, co najważniejsze, doskonałe humory i chęć do wspólnej zabawy.

Listopad 2017

Jesienny grill za Domem

W pogodny jesienny dzień zrobiliśmy grila za naszym domem

18-10-2017

Festyn w Zbyszycach

Jak co roku wzięliśmy udział w festynie zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Zabawa była udana a przygotowane przetwory wyglądały pięknie. Poznaliśmy wiele nowych smaków i bardzo dobrze się bawiliśmy.
Dziękujemy za zaproszenie.

19-09-2017

III Spartakiada Sportowa w Szczyrzycu

Już po raz trzeci wzięliśmy udział w Spartakiadzie Sportowej organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Szczyrzycu. Braliśmy udział w grze dwa ognie, rzucaliśmy piłkami do celu i graliśmy w warcaby. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała atmosfera była gorąca.

07-09-2017

Wycieczka na Pasierbiec

Postanowiliśmy pojechać na Pasierbiec. Zdrowo dla ducha i ciała. Pogoda zdecydowanie dopisała a widoki, jak zawsze, zapierały dech w piersiach.
Na pewno jeszcze tam pojedziemy.

31-08-2017


"Parada Koszy z Plonami Ziemi", Gorlice

Parada koszy z plonami ziemi to świetna okazja, aby nakarmić zmysły. Wszystko, co widzieliśmy na imprezie w DPS w Gorlicach było piękne i kolorowe a potrawy, które mieliśmy okazję spróbować smakowały przepysznie. Wszystkie prezentowane kosze wypełnione były po brzegi plonami ziemi oraz zrobionymi specjalnie na tą okazję pierogami. My zrobiliśmy ruskie.

29-08-2017

Spacer po bulwarach

Wykorzystaliśmy piękną pogodę i wybraliśmy się na letni spacer.
Towarzyszyły nam doskonałe humory.
Dobrze pobyć wśród zieleni.

27-07-2017

"Spotkanie Świętojańskie" na Klimkówce

Lato czas zacząć! Wzięliśmy udział w Spotkaniu Świętojańskim zorganizowanym przez zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej z Klimkówki. Mimo, że nad nami krążyły ciężkie chmury obyło się bez deszczu a impreza była bardzo udana. Dziękujemy za zaproszenie!

27-06-2017


1  2  3  4  5  6

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego