Aktualności_3 - Witamy na stronie DPS Limanowa

Idź do spisu treści

Menu główne:

 

XII konkurs prac terapii zajęciowej  

W dniu 23 maja 2017 r.  w Domu Pomocy Społecznej w Limanowej odbył się coroczny, już XII Konkurs Prac Terapii Zajęciowej. Hasłem tegorocznego spotkania było: „Wyjątkowe chwile z życia domu utrwalone na fotografii”.
W  uroczystości udział wzięli  mieszkańcy wraz z opiekunami i dyrektorzy zaprzyjaźnionych DPS–ów z dawnego województwa nowosądeckiego  oraz zaproszeni goście:

p. Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego,
p. Agata Zięba - Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego
p. Monika Nawalaniec – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej
p. Wanda Marek -  Zastępca Dyrektora PCPR w Limanowej.
Podlegające ocenie konkursowej ramki na zdjęcia wykonane zostały z największą starannością
i dbałością o każdy szczegół. Prace podobały się wszystkim a prezentowane zdjęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji i przywołały mnóstwo cennych wspomnień.
Dla miłych gości przygotowany został poczęstunek i konkursy oraz miła atrakcja w postaci FOTOBUDKI.
Wszystko to można było zorganizować dzięki wyrozumiałości i hojności naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy!

23-05-2017

 

Zrobiliśmy sobie wycieczkę do Łagiewnik. Mimo niezbyt wysokiej temperatury wszyscy byliśmy zgodni, że wyjazd był udany. Posiłek na parkingu dodał nam energii a udział we Mszy Świętej wzmocnił nas duchowo.


25-04-2017

Konkurs palm i stołów wielkanocnych w Nowym Sączu  

Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy braliśmy udział w Konkursie Palm i Stołów Wielkanocnych w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. Kolorów było co niemiara a różnorodność potraw przyprawiała o zawrót głowy! Spróbowaliśmy wielu nowych smaków. Wszystko było pięknie przygotowane i wyśmienite a przyjazna atmosfera sprzyjała integracji z innymi Domami. My też przygotowaliśmy kilka smakołyków, które szybko się rozeszły – mamy nadzieję, że smakowało.

05-04-2017

Rehabilitacja i terapia zajeciowa  

Mieszkańcy chętnie biorą udział w rehabilitacji i terapii zajęciowej. Zbliża się Wielkanoc, praca wre – kwiatki na palmę, kolorowe jajka do ozdoby a czasu coraz mniej!
Aura na zewnątrz nie zachęca do spacerów, ale o sprawność i kondycję fizyczną trzeba dbać przez cały rok. Z pomocą przychodzą rehabilitanci, których zaangażowanie i profesjonalizm mobilizują mieszkańców do ćwiczeń na sali rehabilitacyjnej albo w łóżku (w zależności od stanu zdrowia).

Marzec-2017

Tłusty Czwartek  

W tym roku Tłusty Czwartek był wyjątkowo radosny, umilili nam go mali artyści
z jednego z limanowskich przedszkoli. Ich radość i entuzjazm udzieliły się zarówno mieszkańcom, jak i personelowi naszego Domu.
Serdzecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!

23-02-2017

Kolędowanie  

Nowy Rok rozpoczęliśmy z kolędą na ustach. W skupieniu przeżyliśmy wizytę duszpasterską, którą  uatrakcyjnili swoim występem młodzi artyści z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej.
Również w styczniu odwiedzili nas uczestnicy warsztatów Środowiskowego Domu Samopomocy z Limanowej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy.
Wszystkie występy bardzo nam się podobały a radość, z jaką do nas przyszliście zostanie w nas na długo. Dziękujemy!

Styczeń 2017


Sylwester 2016

Pożegnaliśmy Stary Rok i lampką szampana powitaliśmy nadchodzący,
n
owy 2017 rok. Życzenia i świętowanie przebiegły w pozytywnej atmosferze.

30-12-2016

Wigilia 2016    

Modlitwą i życzeniami zaczęliśmy kolację wigilijną. W tym pięknym Dniu każdy usłyszał i powiedział coś dobrego, płynącego prosto z serca.
Wesołych Świąt powiedzieli sobie pracownicy i mieszkańcy naszego Domu.

24-12-2016

Mikołajki 2016     

I do nas zawitał Święty Mikołaj, z prezentami i dobrym humorem, który udzielił się wszystkim. Każdy dostał podarunek i dobre słowo od Mikołaja i Jego pomocników.
Radości było co najmniej tyle, co prezentów.

06-12-2016


1  2  3  4  5 6

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego